Річка Саксагань
Русло річки Саксагань нерозгалужене, переважна ширина його (за винятком ділянок водосховищ Кресовське, Макортівське) 20-40 м. Швидкість течії незначна. Природний режим річки Саксагань сильно змінений регулюючим впливом гребель, скиданням шахтних і промислових вод.

Через Дніпропетровську область України протікає річка з інтригуючою назвою Саксагань, що в перекладі з тюркської означає «сорока». Виток її знаходиться недалеко від населеного пункту Малоолександрівка на висоті 140 метрів над рівнем моря.
Саксагань — річка в південно-східній частині Наддніпрянської височини, ліва притока Інгульця.
Вода використовується для зрошення полів. На річці є унікальний каскад Саксаганських водосховищ. У нижній частині водоймища виявлено виходи гранітних оголень та червоного залізняку, що має велике значення для вчених та геологів.
Довжина річки Саксагань 144 км, ширина - від 29 до 40 м. Використовується для водопостачання. При впаданні Саксагані в річку Інгулець розташоване місто Кривий Ріг.
Долина річки Саксагань у межах міста переважно трапецієподібна, заплава відкрита, лучна, суха. Ширина заплави 100-200 м.
Русло річки Саксагань нерозгалужене, переважна ширина його (за винятком ділянок водосховищ Кресовське, Макортівське) 20-40 м. Швидкість течії незначна. Природний режим річки Саксагань сильно змінено регулюючим впливом гребель, скиданням шахтних та промислових вод, а також забором води на технічні потреби. Найбільші витрати води Саксагані досягають 240 м?/с.На ділянці шахта «Саксагань»—Чорногорка річка Саксагань переведена в підземний колектор.
З'єднана каналом Дніпро—Кривий Ріг з річкою Дніпро.
По обидва береги Саксагані виростала наступна основна наземна рослинність: дурнишник, гречка, подорожник, герань, череда, мітлиця біла, щавель,пирій, м'ята, солянка та багато інших вил рослин, а також деревні форми: верба, .
У складі тваринного населення входять ондатра, качки, чайки тощо.
У складі рибного населення зустрічається іхтіофауна змішаного характеру (типові прісноводні та реліктові): верховодка, густера, білизна, сазан, йорж, гольян, сом, тарань, лящ, судак, щука, плоть, ялец, голав, ня, гірчак, бичок-цуцик.
Зелёная стратегия: Судьба Саксагани
GPS координаты: 48.0346,33.5094
