Річка Дніпро
У самому течії правий берег річки Дніпро, як і раніше, крутий, лівий — низовинний.

Річка Дніпро бере початок у південній частині Валдайської височини біля села Бочарове Сичівського району Смоленської області, неподалік озера Гаврилівське в Росії, впадає в Дніпровський лиман Чорного моря.
Протяжність річки - 2201 км, площа басейну - 504 тис. км². Середня витрата води в гирлі 1700 м / с (53,5 км / рік). Швидкість течії коливається від 0,3 до 1,2 м/с дільниці до гирла Десни; переважна швидкість течії на нижчих ділянках близько 0,6-0,7 м/с.

Дніпро дуже важливе для транспорту та економіки України: всі водосховища обладнані великими шлюзами, що дозволяють судам розмірами до 270×18 метрів мати доступ до порту Києва і це створює чудовий транспортний коридор. Річка також використовується пасажирськими суднами: круїзи по Дунаю та Дніпру приносять доходи, що збільшуються, в останні десятиліття.
Вище за Київ у Дніпро впадає Прип'ять. Ця судноплавна річка сполучається з Дніпровсько-Бузьким каналом, пов'язана із Західним Бугом. Зв'язок із західноєвропейськими водними шляхами теоретично можливий, але гребля без шлюзів поблизу міста Брест перериває важливий міжнародний водний шлях. А біля міського селища Лоєв у Дніпро впадає річка Сож. Раніше, цими річками існувало регулярне пасажирське сполучення Гомель — Київ теплоходами типу «Ракета», «Білорусь», а зараз цей район Дніпра борознять лише прикордонні катери.
У нижній течії річки Дніпро розташовані Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпро-Дзержинська, Дніпровська (Дніпрогес), Каховська ГЕС, вище яких розташовані водосховища. У самому течії правий берег річки Дніпро, як і раніше, крутий, лівий — низовинний. Русло річки Дніпро у пониззі розбивається на численні рукави, утворюючи заболочені ділянки-плавні. Течія переважно швидка, але зустрічаються тихі плеси і вир із зворотним перебігом. Глибини різні: є перекати, де глибина ледве сягає 0,5 м, і є ями до 20-30 м. Водна рослинність добре розвинена. Ґрунти дуже різноманітні: переважають піщані та мулисто-піщані, є хрящуваті, глинисті, галькові, а подекуди й кам'янисті. Льодостав у верхній течії настає на початку грудня, в середній і нижній, - наприкінці грудня, розтин - з початку березня в пониззі до кінця березня - у верхів'ях. У Дніпро впадає багато приток; Найбільші їх Березина, Прип'ять, Сож, Десна, Сула, Псел, Ворскла, Самара, Орель. Вода у Дніпрі чиста, м'яка, насичена киснем. Планктон і бентос розвинені нерівномірно різних ділянках. З прохідних риб до низов'я Дніпра входять: білуга (рідко), осетр, севрюга, оселедець, тарань, рибець; постійно мешкають: щука, плотва, ялець, голавль, краснопірка, жерех, лин, подуст, піскар, вусань, вклею, густера, лящ, синець, карась, сазан, голець, в'юн, сом, минь, судак, окунь, йорж, вирізуб, носар.
GPS координаты: 48.4810,35.0410
