Річка Інгулець
У верхній течії річки Інгулець багато пам'яток природи: у Богданівському лісництві розташовані витоки річки, болото «Чорний ліс», Чорноліський заказник. Нижче за течією ландшафтний парк «Велика і мала скелі».

Інгулець, Малий Інгул — річка в Україні, правий приплив Дніпра (басейн Чорного моря).
Довжина річки Інгулець 549 км. Виток річки знаходиться у заболоченій балці біля с. Топило Знам'янського р-ну Кіровоградської області на висоті близько 175 метрів. Тече по Придніпровській височині по території Кіровоградської та Дніпропетровської областей України. У нижній течії протікає Причорноморською низовиною в межах Миколаївської та Херсонської областей України. Нижче за с. Тарасівки (Білозерський район Херсонської області) Інгулець утворює лиман завширшки до 1 км і впадає в Дніпро кількома рукавами за 45 км від гирла останнього, біля с. Садове. Від гирла Інгульця до Херсона 20 км. по руслу Дніпра. Висота гирла над рівнем моря -0,1 м. Падіння річки становить 175 м, ухил річки - 0,32 м/км (у верхній течії до 1,2 м/км). Швидкість течії річки на пліснях незначна, на перекатах 0,2-0,5 м/сек (0,72-1,8 км/год).
Інгулець замерзає у грудні, розкривається – у березні. Живлення річки переважно снігове. Середня витрата води біля с. Могилівка 8,5 м³/с. Площа басейну річки 13700 км². Долина річки у верхній течії трапецієподібна шириною до 1 км, на окремих ділянках утворює неглибокі каньйони. У середній течії переважно V-подібна, схили долин заввишки 25 - 35 м круті, місцями пологі, розсічені балками та ярами. Заплава річки 60-120 м. У нижній течії долина терасована (3-4 чітко виражені тераси), завширшки до 5 км, заплави завширшки до 1,5 км. Трапляються заболочені ділянки, солончаки. У районі с. Лозуватка (Криворізький р-н) річка Інгулець має широке русло, але вздовж за течією, ближче до с. Мар'янівка (Криворізький р-н.) русло звужується. У самому м. Кривий Ріг нар. Інгулець дуже вузька у вигляді каналу.
Пам'ятки: У верхній течії річки Інгулець багато пам'яток природи: у Богданівському лісництві розташовані витоки річки, болото «Чорний ліс», Чорноліський заказник. Нижче за течією ландшафтний парк «Велика та мала скелі». У с. Петрове заповідні урочища «Бабенківське» та «Розплідник», заказники «Власівська балка» та Петровський. Далі за течією розташований ландшафтний заказник «Інгулецький степ». У районі Кривого Рогу множинні геологічні пам'ятки природи – виходи магматитів, сланців, амфіболітів, аркозових пісковиків утворюють місцями мальовничі скелі. Тут же розташована геологічна пам'ятка природи республіканського значення «Скелі Мопра». Нижче за Кривий Ріг розташований ландшафтний заказник (техногенний парк) «Візірка». У середній та нижній течії річки Інгулець природних пам'яток менше. Серед інших виділяються нечисленні ліси Архангельський, Новодмитровський, «Недогірський», «Летючі піски» розташовані у Великоолександрівському районі Херсонської області, а також розташований нижче за течією ландшафтний заповідник «Біла Криниця». Урочища переважно хвойні. У Снігурівці є джерело мінеральної води — гідрологічний пам'ятник природи. Біля с. Єлизаветівка розташований однойменний ботанічний заказник. У нижній течії річки Інгулець ще одна ботанічна пам'ятка природи — «Федорівська печера» та Микільське поселення змій. Інгулецький лиман є ботанічним заказником.
У зв'язку з дуже великою забрудненістю вод промисловими стоками криворізьких та інгулецьких гірничозбагачувальних комбінатів, поодинокі рекреаційні зони відпочинку перебувають у запустінні.
GPS координаты: 48.0682,33.2903
