Річка Вовча
Зручні пляжі на Вовчій у Павлограді та його околицях, є гарні місця для відпочинку біля Покровського. Дуже гарна Вовча у своїй течії по найкрасивішому Дібрівському лісі. Річка неширока, не дуже глибока (іноді її можна перейти вбрід), але неповторна в оточенні дубів, акацій, сосен.

Вовча — річка, що протікає в Донецькій та Дніпропетровській областях України, ліва притока річки Самара.
Річка Вовча бере початок у Червоноармійському районі Донецької області, протікає територією Дніпропетровської області. Подекуди річка Вовча пересихає, місцями зустрічаються численні плеси до 50 метрів завширшки. Впадає до Самари у Кочерезькому лісі Павлоградського району.
Русло річки, поступово розширюючись, утворює вир і розливи, що поросли очеретом і очеретом. Місцями береги Вовчої виходять на скелясті породи і набувають крутої вдачі. Течія річки змінюється від сильного до спокійного залежно від рельєфу місцевості. Вода в ній каламутна та непрозора, але любителів риболовлі це не зупиняє. Тут можна зловити щуку, окуня, карася, сома та судака.

Зручні пляжі на Вовчій у Павлограді та його околицях, є гарні місця для відпочинку біля Покровського. Дуже гарна Вовча у своїй течії по найкрасивішому Дібрівському лісі. Річка неширока, не дуже глибока (іноді її можна перейти вбрід), але неповторна в оточенні дубів, акацій, сосен.
Найбільший приплив Самари - Вовча (Вовчі води) протяжністю 323 кілометри. На території області вона протікає переважно в межах кристалічного масиву. Її ширина вдвічі менша в порівнянні з Самарою та Ореллю, а середній ухил вдвічі більший.
Існує полемічна (що не є загальновизнаною) думка щодо правомірності застосування назви Самара до ділянки від впадання Вовчі до гирла. З погляду гідрології прийнято вважати, що менш повноводні річки (притоки) впадають у повноводніші. Ситуація така, що в місці злиття Самари та Вовчої витрата води у Вовчій перевищує витрату води у Самарі. Таким чином, Вовча повноводніша, у зв'язку з чим можна вважати, що не Вовча впадає в Самару, а Самара в Вовчу, яка, у свою чергу, далі впадає в Дніпро.
Річка починається у балці Вовчої, поблизу хутора Вовчого, що між залізничними станціями Желана та Очеретине. Тут у чагарниках з осоки, частухи та інших вологолюбних рослин струмує струмок шириною до півтора метра і глибиною 1015 сантиметрів.
Далі йдуть численні плеси, облямовані високою стіною очерету. Поверхня пліс покрита ряскою, має зелене забарвлення. Біля хутора Нудного русло річки перетинає гребля Карлівського водосховища.
Нижче Вовча знову пересихає, місцями зустрічаються значні плеси. На Вовчому розташоване й друге водосховище – Курахівське. Нижче за нього біля сіл Улакли, Константинополь, Андріївка, Олексіївка лише навесні русло оживає, потім залишаються плеси, наповнені водою, а до середини літа багато хто з них пересихає.
Нижче за село Богатир, річка набуває постійної течії. Ширина її тут сягає 2030 метрів за середньої глибини півтора метри. По лівому березі очерет і очерет утворили широку стіну. І далі на захід Вовча тече повноводною річкою.
Колгоспами, розташованими берегами Вовчої, проведено роботи з розчищення її русла, і з неї використовується для зрошення прилеглих угідь. Місцями Вовча набуває вигляду передгірної річки. Береги її долини круті, скелясті, а русло неглибоке, з перекатами та мілинами.
Біля с. Кочережки, де Вовча впадає у Самару, утворилася широка заплава з розкиданими нею невеликими озерами. Тут біля села Булахівки за останні роки значно збільшилася кількість сірих гусей, що гніздяться, а також таких рідкісних видів птахів, як шилоклювка, горіхвістка-лишка, ходулочник і сірий журавель, які занесені до 'Червоної книги України'.
Зважаючи на важливість охорони місця постійної концентрації водоплавних та рідкісних видів птахів, у 1977 році було вирішено організувати в цьому районі орнітологічний заказник 'Булахівський лиман'.
GPS координаты: 48.6112,35.7012
