Річка Самара
Нижче впадання річки Вовчої на лівому березі знаходиться Самарський ліс - місце розташування таборів відпочинку, пансіонатів, санаторіїв. Річка Самара судноплавна до міста Самар (Новомосковська).

Річка Самара — ліва притока Дніпра (басейн Чорного моря).
Течія Виток річки Самара знаходиться неподалік села Весела Гора (Олександрівський район Донецької області) на західних схилах Донецького кряжа. Протікає Самара територією Донецької, Харківської та Дніпропетровської областей. Впадає до Дніпровського водосховища (колишнє озеро ім. Леніна) на відстані 409 км від гирла останнього в районі Дніпропетровська.
Басейн: Довжина річки Самара 311 км. Ухил річки – 0,33 м/км. Русло звивисте, у нижній третині випрямляється. Ширина русла до впадання припливу – річки Вовчої 15-40 м, нижче 40-80 м (максимальна до 300 м). Площа басейну річки Самара складає 22660 кв.км. Долина переважно трапецієподібна, асиметрична, на окремих ділянках неясно виражена. Долина розширюється від 2,5 до 12 км. Заплава двостороння, завширшки 3-4 км (місцями до 6 км). Є стариці. Середня витрата води за 48 км від гирла 17 куб.м/с. Харчування змішане, переважно снігове. Льодовий режим нестійкий, замерзає на початку грудня, розкривається наприкінці березня. Іноді промерзає повністю. У верхній течії пересихає в кінці липня (у посушливі роки до початку листопада), утворюючи окремі плеси.
У річці Самара водяться червонопірка, голавль, карась, щука, товстолоб, сом.
Нижче впадання річки Вовчої на лівому березі знаходиться Самарський ліс - місце розташування таборів відпочинку, пансіонатів, санаторіїв. Річка Самара судноплавна до міста Самар (Новомосковськ).
Існує полемічна (що не є загальновизнаною) думка щодо правомірності застосування назви Самара до ділянки від впадання Вовчі до гирла. З погляду гідрології прийнято вважати, що менш повноводні річки (притоки) впадають у повноводніші. Ситуація така, що в місці злиття Самари та Вовчої витрата води у Вовчій перевищує витрату води у Самарі. Таким чином, Вовча повноводніша, у зв'язку з чим можна вважати, що не Вовча впадає в Самару, а Самара в Вовчу, яка, у свою чергу, далі впадає в Дніпро.
GPS координаты: 48.6200,35.2325
