Ліс Самарський
Самарський ліс є великою ділянкою старого заплавного та аренного лісу, зустрічаються дуб, ясен, липа, клен, сосна, вільха. Участь природного соснового лісу вважаються найпівденнішим природним хвойним лісом на території України.

Самарський ліс — ліс у Новомосковському районі (Дніпропетровська область) та Павлоградському районі (Дніпропетровська область) України переважно на лівому березі річки Самари. Розташований вниз за течією від впадання Самару річки Вовчої до селища Черкаське (Дніпропетровська область). Довжина – близько 30 км, ширина – до 6 км, площа – близько 15 000 га.
Є великою ділянкою старого заплавного і аренного лісу, зустрічаються дуб, ясен, липа, клен, сосна, вільха. Участь природного соснового лісу вважаються найпівденнішим природним хвойним лісом на території України. Також на території лісу розташована природна діброва з віком дерев до 300 років.
На території лісу розташована велика кількість заливних озер, стариць, очеретяні та сфагнові болота. На розташованих посеред лісу піщаних пагорбах збереглися залишки ендемічного піщаного степу. Також цінність становлять ділянки на правому березі Самари, що поєднують байрачні ліси та залишки цілинного чорноземного степу, що зберігся в балках та ярах.
На території Самарського лісу також виростають типово північні рослини — ятришник болотний, любка дволистяна. Ряд видів птахів, що тут живуть, — орел-могильник, орлан-білохвіст, змієяд занесені до Червоної книги України.
Поблизу Самарського лісу розташовані два солончакові лимани — Солоний лиман і Булахівський Лиман, а також численні солончакові заливні луки і болота, що служать притулком великої кількості птахів — куликів, гусей, журавлів, лебедів і лебедів.
Поруч із лісом збудовано численні санаторії, турбази та бази відпочинку, на прилеглих лиманах споруджено грязелікарні.
GPS координаты: 48.7039,35.5256
