Річка Домоткань
Річка Домоткань має початок у Верхньодніпровському повіті при селищі Карлівці та протікаючи цим у напрямку від Південного Заходу до Північного Сходу, впадає у правий берег річки Дніпра дещо нижче с. Пушкарівки.

Домоткань, річка — має початок у Верхньодніпровському повіті при селищі Карлівці та протікаючи цим у напрямку від Південного Заходу до Північного Сходу, впадає у правий берег річки Дніпра дещо нижче. Пушкарівки.
Дно: Іловате. Ширина: Від 1го до 2х сажнів. Глибина: Через часті загати від 1 до 21/2 аршина. Береги: Здебільшого круті. Розлив: По луках лощини, якою протікає незначний. Переправи: Унаслідок топкого ложа і частих загатів бродів через річку цю немає, а переправляються через греблі млинів і через досить добрий міст, влаштований на поштовій Кременчуцькій дорозі в с. Пушкарівка. Річка Домоткань крім кількох струмків жодних значних річок у себе не бере. (с) Військово-Топографо-Статистичне Опис Катеринославської Губернії
Домоткань і Самоткань - два притоки Дніпра в 10 км один від одного. Така схожість назв не могла бути випадковістю, з урахуванням того, що гідрними (імена власні, що позначають назви водних географічних об'єктів), є найстійкішими географічними назвами.
Вони зберігаються століттями і тисячоліттями, тому гідроніми мають дуже високу лінгвоісторичну цінність. Аналіз гідронімів дозволяє простежити етнічні та міграційні процеси на прилеглій території, шляхи заселення та напрямки міграції народів, виявити контакти та системні зв'язки між різними етносами та історичну зміну одного етносу іншим, відтворити географічні умови місцевості, історичні події, етнолінгвістичне минуле, уявити.
В основі назв річок Самоткані і Домоткани лежить іранський (скіфо-сарматський) пласт (від V століття до н.е. до ІІ-ІІІ століття н.е.) – з такими ж назвами, як Дніпро, Дністер, Дунай, Дон, Донець: скрізь видно початкову морфу указі у 400 назвах осетинських річок (осетини є мовними спадкоємцями скіфів).
А тут, у степах біля Дніпровських порогів, скіфи півтисячі років пасли стада. Ці напівкочові іранці залишили незліченні кургани своїх „царів” із багатими похованнями. Щоправда, здебільшого вони були розграбовані ще в давнину, але частково розкопані вченими вже в наш час (безліч цінностей зберігається в царських колекціях в Єрмітажі, безліч зникла на чорному ринку). Назви річок – не викопаєш і не вивезеш. Вони стали частиною українського словника та топонемії України.
Багато інших нижньої та середньої течії Дніпра мають також іранське походження: Сура ('сильна') і три села Сурські, а з лівого берега - Самара ('болотиста'). Не тільки річки, а й деякі села зберегли в назвах іранські топооснови: Самар-щина, Сак-сагань, Сок-олово, Яс-не, Яс-іновате, Яс-інуватка (основа яс- 'яс, осетин'). Так само і наші правобережні притоки Дніпра мають іранське коріння: нар. Домоткань - річкова криниця, а Самоткань - кам'яна криниця.
Домоткань - річка, що тече у небуття
Фильм розповідає про одну з найменших приток Дніпра і про роботу еколгічного табору 'Домоткань-2003':
GPS координаты: 48.6760,34.2397
