Канал Дніпро-Донбас
Дніпро—Донбас — штучний канал, що сполучає найбільші річки України Дніпро та Сіверський Донець.

Канал Дніпро—Донбас — штучний канал, який сполучає найбільші річки України Дніпро та Сіверський Донець. Канал Дніпро—Донбас був побудований для постачання води Донецької області.
У 1969 році було розпочато будівництво каналу Дніпро—Донбас для перекидання річкової води з Дніпра до Сіверського Донця.
Спочатку було заплановано 2 черги загальною довжиною 550 км:
- перша до Сіверського Дінця;
- друга до Донецької області додатково до каналу Сіверський Донець—Донбас.
Була побудована лише перша черга каналу, яка почала функціонувати у квітні 982 року. Будівництво другої черги не розпочиналося.
Канал Дніпро—Донбас розпочинається у Кам`янському (Дніпродзержинському) водосховищі на річці Дніпро. Канал трапецеїдальної форми із шириною дна близько 10 метрів, ширина поверхні від 30 до 60 метрів, глибина – 4...5 метрів.
Канал проходить під річкою Оріль Дніпропетровської області, потім входить до Харківської області, де з'єднується з Орельським водосховищем та Краснопавлівським водосховищем. Далі канал іде самопливом Харківської області і, частково використовуючи русло річок Бритай та Берека, досягає Сіверського Дінця в районі села Петрівське Лозівського району Донецької області. Загальна довжина цієї ділянки каналу становить 263 км. За допомогою насосних станцій підйом води здійснюється на висоту 63 метри.
За весь час свого існування канал Дніпро—Донбас використовувався лише на 30% своєї потужності. Після розвалу СРСР економіка Донбасу почала стрімко падати, і задля забезпечення роботи промислових підприємств достатньо було місцевих джерел водопостачання. Тому зараз канал практично не використовується. Виняток становить весняно-літній період.
Ранок на каналі. Природа, пташки співають. Окунь балує злими покльовками. 16 травня 2015 р.:
GPS координаты: 48.8480,34.5428
